Bonusrejse Amsterdam–Toronto med EuroBonus

En bonusbillet fra Amsterdam til Toronto koster lige nu fra 30 000 point i økonomi, 45 000 i premium og 60 000 point i business. De næste 330 dage har 244 datoer ledige bonuspladser i økonomi, 229 i premium og 168 i business.

Opdateret

Bonusrejse Amsterdam–Toronto
KabineSAS direkte (point)Partner, pr. retning (point)Partner, enkeltrejse (point)UdrejseDage med ledige pladser
Økonomi30 00035 00042 000244 / 330
Premium45 00052 50063 000229 / 330
Business60 00070 00084 000168 / 330

EuroBonus har to prissystemer: SAS-opererede afgange følger SAS' egen enkeltrejsetabel (samme pris enkeltrejse som pr. retning), mens partnerafgange prissættes fra tur-retur-tabellen. En separat enkeltrejse koster dér 60 % af hele tur-returen. Læs mere om enkeltrejse vs. tur-retur-prissætning.

Hvem flyver Amsterdam–Toronto

Hvem flyver Amsterdam–Toronto
SelskabViaKlasser vi har setUdrejseDage med ledige pladserHjemrejseDage med ledige pladser
Virgin AtlanticLondonØkonomiPremiumBusiness201101
Air FranceParisØkonomiPremiumBusiness8974
DeltaNew YorkØkonomiBusiness8755
DeltaNew YorkØkonomiBusiness12511
SASKøbenhavnØkonomiPremiumBusiness10823
KLMDirekteØkonomiPremiumBusiness5819
DeltaDetroitØkonomi25
DeltaAtlantaØkonomi1

Selskab og skiftepunkt for strækningen, der berører Toronto. Tilslutningsflyene frem til skiftepunktet varierer og er ikke listet her.

Ledige bonuspladser Amsterdam–Toronto måned for måned

Ledige bonuspladser Amsterdam–Toronto måned for måned
MånedUdrejseØkonomiUdrejsePremiumUdrejseBusinessHjemrejseØkonomiHjemrejsePremiumHjemrejseBusiness
Oktober 2026543422
November 20262522141219
December 20261720107111
Januar 20272620111822
Februar 202725221719191
Marts 202724221916142
April 20272424191041
Maj 2027Flest business2726251951
Juni 20272526211471
Juli 202718252111102
August 2027211788
September 2027715

Antal datoer i måneden med mindst én ledig bonusplads, pr. kabine og retning. En streg betyder ingen friske observationer.

Hjemrejsen er flaskehalsen på denne rute: 11 datoer med business-pladser hjem fra Toronto mod 168 ud fra Amsterdam. Lås hjemrejsen først.

Sådan booker du denne rejse

Sådan booker du denne rejse
Din rejseSådan booker du
Samme klasse hele vejenBestil hver delstrækning som separate enkelte bonusrejser på sas.dk.
Blandet klasse: økonomi på tilslutningen, business på langturenDen kombination kan ikke bookes på sas.dk. Ring SAS EuroBonus på +45 70 10 20 00, og bed om at få den booket som én rejse.

Vi ser ledige bonuspladser pr. delstrækning, ikke om en bestemt kombination kan billetteres. Det afgøres af flyselskabets egne regler for kombinationen.

Spørgsmål og svar

Ofte stillede spørgsmål

Hvor mange point koster business til Toronto?
Den billigste business-pris, vi har observeret Amsterdam–Toronto, er 60 000 point pr. retning. SAS-opererede afgange prissættes fra SAS' egen enkeltbillettabel; partnerafgange prissættes fra tur-retur-tabellen, hvor én vej alene koster 60 % af hele turen.
Hvilke flyselskaber flyver Amsterdam–Toronto på point?
Vi har set bonuspladser med Virgin Atlantic via London, Air France via Paris, Delta via New York. Hvad der er ledigt varierer med dato og klasse.
Kan jeg bruge point den ene vej og betale den anden?
Ja. En enkelt bonusbillet bookes for sig, og returen kan købes som almindelig billet. På partnerafgange koster én vej alene 60 % af tur-retur-prisen; på SAS-opererede afgange er enkeltprisen den samme som prisen pr. retning.
Hvorfor viser delstrækningen fuld, når resten af rejsen har plads?
Flyselskaberne sælger visse strækninger kun som del af en bestemt kombination, såkaldte married segments. Den samme delstrækning kan være udsolgt i én kombination og ledig i en anden, på det samme fly.
Hvor lang tid i forvejen kan jeg finde bonuspladser Amsterdam–Toronto?
Vi scanner 330 dage frem, og tallene på denne side dækker hele det vindue. Hvornår pladserne frigives varierer med flyselskab og afgang.

Lignende ruter

Lignende ruter
RuteØkonomiDage med ledige pladserBusinessDage med ledige pladser
Amsterdam–New York276144
Amsterdam–Punta Cana19971
Amsterdam–Mexico City14351
Amsterdam–Montréal8038
Stockholm–Toronto16997
London–Toronto27077

Se ledige datoer Amsterdam–Toronto nu

Søgningen viser hver dato med bonuspladser og pointprisen per retning, og bygger hele rejsen for dig.

Søg bonuspladser